Zpět

Den matek 2020

Přidáno 8. 5. 2020
Ilustrační foto
Milé sestry, milí bratři!
 
V minulosti některé místní organizace připravovaly na druhou květnovou neděli oslavy svátku maminek, a toto slavení se téměř stalo doménou KDU-ČSL. Je to moc dobře, neboť kdo jiný může pravdivě oceňovat roli maminky nebo babičky, než právě křesťanská strana? Většina z žen touží po mateřství, které je naplňuje jako ženu. Mateřství však z různých důvodů nemusí být naplněním pro všechny. Ale všichni, kdo se narodili na tento svět, mohou být vděčni právě maminkám.
 
Po mnoha letech však budeme slavit Den matek opět jen se svými rodinami.V této mimořádné době se ukazuje více než jindy důležitost rodiny, klade se důraz na vzájemné vztahy a na dobré a spokojené zázemí. Pro někoho je to možná i příležitost nalézat cestu k nápravě vztahů. Když přistupujeme k druhému s pokojem a láskou v srdci, pokoj i láska rostou. Proto si važme našich blízkých a hledejme příležitost k prožití každého společného dne. Malá pozornost či kytička ženu rozněžní a vyloudí jí úsměv na tváři. I maličké poděkování často znamená hodně.
Přeji Vám hezké prožití prodlouženého víkendu, oslavu Dne vítězství, svátku Panny Marie, Prostřednice všech milostí a hlavně pěkně stráveného dne všem maminkám, babičkám, stařenkám i pra.... pra ... babičkám. Na ty, které už nejsou mezi námi, můžeme s láskou vzpomínat.
 
 Zdař Bůh!
 Vaše předsedkyně
 
Michaela Blahová
tel. 776 119 358