KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Jiří Čunek: "Mám v úctě úřad prezidenta republiky a rád v kraji přijmu každého prezidenta, ale musí
Zpět

Jiří Čunek: "Mám v úctě úřad prezidenta republiky a rád v kraji přijmu každého prezidenta, ale musí to mít jasná pravidla."

Přidáno 14. 10. 2017
Ilustrační foto
www.kr-zlinsky.cz

ZLÍNSKÝ KRAJ – Vratislav Mynář hejtmanovi Zlínského kraje Jiřímu Čunkovi oznámil, že návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana je plánovaná ve dnech 8. – 10. listopadu 2017 a že stejně jako v minulých letech kraj žádá o spolupráci.


„Mám v úctě úřad prezidenta republiky a rád v kraji přijmu každého prezidenta, ale musí to mít jasná pravidla. Jsem však přesvědčen, že v rámci rozpočtu Kanceláře prezidenta republiky, který činí téměř půl miliardy korun, jsou i prostředky na cesty prezidenta. Náš kraj doposud za návštěvy prezidenta Zemana zaplatil cca 1,6 milionů korun. Samozřejmě rádi poneseme veškeré náklady našich pracovníků, kteří cestu prezidenta připravují. Proto částka 30 tisíc korun na slavnostní pohoštění pana prezidenta se mi jeví velmi důstojná," řekl hejtman Jiří Čunek.