KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Jiří Čunek zvolen lídrem kandidátky KDU-ČSL. Chce dokončit velké projekty, které začal
Zpět

Jiří Čunek zvolen lídrem kandidátky KDU-ČSL. Chce dokončit velké projekty, které začal

Přidáno 31. 5. 2020
Ilustrační foto
http://zlinsky.kdu.cz/aktualne/aktuality/jiri-cunek-zvolen-lidrem-kandidatky-kdu-csl-chce-d?fbclid=IwAR1on49683BMiDefw-5zWwAerqXA-39iLKhePsavZlMURJXsGOLYC8YlDQA

Zlín 29. 5. 2020 – V pátek 29. května se ve Zlíně uskutečnila Krajská nominační konference KDU-ČSL Zlínského kraje. Na pořadu jednání byla volba lídra kandidátky a 2. až 5. místa kandidátky. Pozici hejtmana bude obhajovat Jiří Čunek. Získal přes devadesát procent hlasů všech delegátů. Této podpory si nesmírně váží.

Pochopitelně chci pokračovat v pozici hejtmana, abych dokončil velké projekty, které jsem začal. Jedině tak může dojít k rozvoji našeho kraje. Máme většinu věcí, které ke spokojenému životu potřebujeme. Zapomněli jsme však budovat špičkové zdravotnictví. Není to jen nová nemocnice, ale rekonstrukce a dostavba všech ostatních, které tady máme. Jak ukázala kovidová krize, zdraví musí být na prvním místě a k tomu potřebujeme špičkové zdravotníky, kteří přijdou jen za špičkovými nemocnicemi, je přesvědčen Jiří Čunek.

Do druhé volby o pozici 2. až 5. místa kandidátka se utkalo 8 kandidátů. Na druhém místě nakonec bude starosta Starého Města a kandidát do Senátu Josef Bazala, na třetím místě a čtvrtém místě Zdislava Odstrčilová, 1. místostarostka Valašského Meziříčí a Robert Teleky, lékař a zastupitel města Vsetín a na pátém místě radní Zlínského kraje a kandidátka do Senátu v obvodě Zlín Michaela Blahová.

Zbývající část kandidátky bude určena v pondělí 1.6. na jednání krajského výboru ve Zlíně v prostorách krajské kanceláře KDU-ČSL.

Ve Zlíně 29.5.2020.