KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Konference představila kontaktní místa pro seniory a nabídla i rozhovor s profesorem Rybkou
Zpět

Konference představila kontaktní místa pro seniory a nabídla i rozhovor s profesorem Rybkou

Přidáno 14. 10. 2017
Ilustrační foto
www.kr-zlinsky.cz

ZLÍN – Celokrajská konference k projektu „Aktivní senioři ve Zlínském kraji“ se konala ve Zlíně za účasti dvou set zástupců klubů důchodců a seniorských organizací z Kroměřížska, Uherskohradišťska Vsetínska i Zlínska.

„Smyslem tohoto setkání je seznámit členy seniorských organizací s kontaktními místy působícími v jednotlivých okresních městech našeho regionu, které se zaměřují na informování o vzdělávacích, kulturních, volnočasových, sportovních a aktivizačních programech. Jde nám o to vytvořit provázanou síť dobře spolupracujících organizací napříč celým krajem tak, aby senioři měli co nejvíce příležitostí k aktivnímu, důstojnému a spokojenému životu,“ řekla krajská radní pro sociální záležitosti, neziskový sektor a rodinnou politiku Michaela Blahová, pod jejíž záštitou se akce konala.

Projekt Aktivní senioři ve Zlínském kraji, který nyní běží díky dotaci ze státního rozpočtu ČR – MPSV a krajskému rozpočtu, si klade za cíl pomoci v seniorské politice, kterou již úspěšně po vlastní linii realizují jednotlivá města. Chceme, aby se kraj, města i obce navzájem obohacovaly při předávání dobrých zkušeností a také aby se vzájemnou provázaností posílilo vědomí o nabídce nejrůznějších akcí zaměřených na lidi staršího věku, aby se informace dostaly ke každému obyvateli Zlínského kraje,“ dodala radní Michaela Blahová.

Zástupkyně Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně informovaly přítomné o vzdělávacích možnostech v rámci univerzity třetího věku. Senioři měli možnost také zažádat si o vystavení Seniorpasů, které opravňují osoby ve věku již 55+ k využívání slev na zboží či služby.

Místostarostka Vsetína Simona Hlaváčová seznámila účastníky s tím, jak kontaktní místo pro seniory pracuje ve Vsetíně – v prostorách Masarykovy knihovny; místostarosta Kroměříže Pavel Motyčka konstatoval, že v Kroměříži zajišťuje činnost kontaktního místa organizace Sociální služby města Kroměříže na Riegerově náměstí; rozsah činnosti tzv. Senior Pointu, který vznikl díky velkorysé investici statutárního města Zlína v budově bývalé knihovny Fr. Bartoše a provozuje ho Centrum pro rodinu Zlín přiblížil vedoucí této neziskové organizace Pavel Osoha a o tom, jak kontaktní místo funguje v Uherském Hradišti díky aktivitě tamního Klubu důchodců, pohovořila Pavlína Nováková, vedoucí oddělení neziskového sektoru Kanceláře hejtmana Zlínského kraje.

Velký zájem všech přítomných vzbudila beseda s profesorem Jaroslavem Rybkou, kapacitou české diabetologie, který je i ve svých 86 letech stále profesně aktivní.

Seniory přišel pozdravit také hejtman Jiří Čunek.