KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Pro novou nemocnici má kraj čtyřicet procent pozemků
Zpět

Pro novou nemocnici má kraj čtyřicet procent pozemků

Přidáno 17. 2. 2019
Ilustrační foto
Zlínský deník, 10.12.2018

Nakupuje se za 1650 korun za metr čtvereční. Prodat by měly i církve Zlín – Výkupy pozemků pro novou krajskou Baťovu nemocnici jsou v plném proudu.

Ihned po listopadovém zastupitelstvu, které dalo zelenou nákupu pozemků, začala jednání s majiteli pozemků v lokalitě Zlín-Malenovice, kde by nová nemocnice mohla
již do 6 let stát. „Aktuálně již máme vykoupeno sedmdesát tisíc metrů čtverečních, tedy čtyřicet procent požadované výměry za schválenou cenu 1650 korun,“ sdělil hejtman Jiří Čunek.

HEJTMANSTVÍ DĚKUJE ZA VSTŘÍCNOST

„Aktuálně jednáme s církvemi a městem Zlín, kde předpokládáme, že dojde ke vzájemné dohodě. Pak již budeme mít požadovanou výměru, která je potřebná pro výstavbu nové nemocnice,“ doplnil hejtman Jiří Čunek.
Již v pondělí 19. listopadu podepsal smlouvy s 31 vlastníky pozemků v lokalitě Zlín-Malenovice. Hned druhý den byly smlouvy předány na katastrální úřad, kde běží lhůta pro zápis do katastru nemovitostí. „Velmi si vážíme vstřícného přístupu majitelů pozemků, jejich ochoty a rychlého jednání ve vztahu k prodeji pozemků pro výstavbu nové nemocnice. Za to jim můžeme garantovat, co jsme slíbili, a sice že peníze budou mít na svých účtech již do Vánoc,“ konstatoval hejtman Jiří Čunek.