KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Putovali jsme spolu s Mladými lidovci na Svatý Hostýn
Zpět

Putovali jsme spolu s Mladými lidovci na Svatý Hostýn

Přidáno 18. 12. 2017
Ilustrační foto
zlinsky-kraj.mladilidovci.cz

Dne 10.12. 2017 se uskutečnil již třetí ročník Adventní poutě Mladých lidovců Zlínského kraje a KDU-ČSL Zlínského kraje na Svatý Hostýn. Nejen členové těchto organizací putovali pěšky z Bystřice pod Hostýnem na Svatý Hostýn, aby tam prosili za politiky a všechny lidi, kteří mají zodpovědnost za náš stát. To vše vyvrcholilo mší svatou slavenou v tamější bazilice.


„Tento ročník je další pokračování tradice, kterou jsme založili před dvěma lety.“ říká členka krajského výboru Mladých lidovců Zlínského kraje Alžběta Volfová, když vítá účastníky vystupující z aut na parkovišti v Bystřici pod Hostýnem. V 9:00 vycházíme, všechny čeká cesta nelehkým terénem, kterou téměř od poloviny kopce doprovázela namrzlá země a kluzká sněhová pokrývka. Ještě přede mší jsme se stihli zahřát v místní restauraci, kam všechny účastníky pozvala krajská organizace.

Samotná mše sv. začínala v 11:15. Při mši jsme tradičně četli čtení, přímluvy a náš zástupce byl také mezi ministranty. Mše na Sv. Hostýně jsou vždy zážitkem a nejinak tomu bylo i dnes. Celé putování jsme uzavřeli opět v restauraci, a to výborným obědem. Celou pouť ukončil předseda Vojtěch Volf svými slovy: „Všechny vás zvu na další ročník, této pouti, který jistě prodlouží tuto krásnou adventní tradici.“

Josef Pavlík