KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Schválena nová koncepce rodinné politiky, kterou KDU-ČSL odmítá
Zpět

Schválena nová koncepce rodinné politiky, kterou KDU-ČSL odmítá

Přidáno 13. 11. 2017
Ilustrační foto
ČRo Plus

Bezplatné předškolní vzdělávání, zavedení novomanželských půjček, zvýšení rodičovského příspěvku nebo výstavba startovacích bytů pro rodiny s dětmi. I takové návrhy jsou obsaženy v koncepci rodinné politiky, kterou schválila vláda. Podle premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD je to kvalitní základ pro další diskusi. Lidovečtí ministři ale koncepci nejen nepodpořili, ale dokonce se od ní velmi zřetelně distancovali. Proč?

Ondřej Benešík: "V koncepci se nepočítá s dalším navyšováním slev na děti, chce se omezit sleva na manžela, na manželku, nepočítá se se společným zdaněním manželů. A víceméně se jedná o přesun prostředků ve prospěch sociálních dávek. V té praktické rovině KDU-ČSL chce vždy na prvním místě podpořit pracující rodiče, aby jim zůstávalo v kapsách, v peněženkách více peněz pro své děti a ne jim ty peníze vzít a potom je milosrdně přerozdělit. To není náš koncept. A pokud se hanlivě a nepravdivě říká, že lidovci jsou sociální demokraté, kteří chodí do kostela, tak já si myslím, že na tomto sporu je evidentní, že to není pravda, že je to mýtus a že je to velmi zavádějící."

Celý rozhovor s Ondřejem Benešíkem nad KDU-ČSL kritizovanou Koncepcí rodinné politiky z dílny ČSSD si můžete poslechnout zde.