KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Vyjádření předsedkyně KDU-ČSL Zlín k nastalé situaci
Zpět

Vyjádření předsedkyně KDU-ČSL Zlín k nastalé situaci

Přidáno 23. 3. 2020
Ilustrační foto

Vážené sestry, vážení bratři,

nacházíme se v těžké době, kdy nejen celá Česká republika, ale celý Svět, bojuje s nákazou koronaviru COVID-19. Asi nikdo z nás u počátku této nemoci netušil, že dosáhne takových rozměrů. Ale nyní jsme v realitě této nákazy, se všemi důsledky, které nás potkávají. Určitě je dobré sledovat nejnovější zprávy a informace, ale nepodléhejme většímu strachu a obavám, než jsou nutné. Velká opatrnost je samozřejmě na místě. Nařízení Vlády ČR, které sice způsobují omezení a dopady v mnoha směrech, jsou cílené na ochranu nás obyvatel. Proto neberme na lehkou váhu tyto opatření a dodržujme je pro ochranu nás samotných i ochranu druhých lidí.
 

Krizové a těžké období bývají i příležitostí a mívají i pozitivní dopady. V tomto případě to přináší jakési zpomalení běhu života, větší důraz na to své - rodinné prostředí, vzájemnou solidaritu i mírný odklon od konzumního života některých jedinců. Šetrnost sebou nese i dopady na životní prostředí. A pro nás křesťansky založené to může být příležitost prohloubit svou víru.

V rámci solidarity a nedostatku ochranných pomůcek, se mnoho dobrovolníků přidalo do občanské iniciativy šití roušek, od dnešního nařízení vlády, již vydanou povinnost nosit ochranu tváře. Pokud jste manuálně zruční v šití, máte chuť a ochotu ušít roušky třeba pro své sousedy, známé, pro svou obec, případně pro sociální služby v blízkosti Vašich bydlišť či prodavačky apod., obracím se na Vás s prosbou zapojení do této solidarity. U některých spoluobčanů může být problém se zajištěním základních potravin a léků, zejména u seniorů nad 70 let, kterým vláda nedoporučuje vůbec vycházet na veřejnost. I to může být příležitost nabídky pomoci těmto starším lidem. Vždy je lepší pomoc přímo v místě, kde žijeme, protože se známe a můžeme si důvěřovat.

Věřím, že právě Vy jste ochotní být solidární, a v rámci svých možností se zapojujete. Vy, kteří patříte mezi ohroženější cílové skupiny, můžete prosit v modlitbě za zvládnutí pandemie koronaviru.

 

Myslím na Vás, opatrujte se

 

Zdař Bůh!

 

Michaela Blahová

předsedkyně OV KDU-ČSL Zlín