KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Zástupci KDU-ČSL Zlín se vypravili do Brna na školení komunálních politiků
Zpět

Zástupci KDU-ČSL Zlín se vypravili do Brna na školení komunálních politiků

Přidáno 28. 11. 2018
Ilustrační foto

Od pátku 23. do soboty 24. listopadu probíhalo v Brně školení nově zvolených zastupitelů KDU-ČSL na Moravě. Mezi více než 30 účastníky bylo i 10 zástupců KDU-ČSL Zlínského kraje.

„V pátek se s námi podělil o zkušenosti z brněnské komunální politiky náměstek primátora Petr Hladík, večer nás pak přijeli navštívit Marian Jurečka a Jan Bartošek, kteří nás seznámili s tím, co se nyní děje na půdě Poslanecké sněmovny,“ hodnotí páteční večer zlínský zastupitel Vojtěch Volf. „Byli jsme také moc potěšeni, že se za námi vypravila krajská předsedkyně KDU-ČSL a senátorka Šárka Jelínková. Její příspěvek o Senátu v nás utvrdil názor, že tato instituce je navýsost potřeba, zvláště v této politicky neklidné době,“ komentuje další zlínská zastupitelka Michaela Blahová.

Součástí programu bylo také vyměňování si zkušeností napříč jednotlivými vesnicemi a městy. „Bylo skvělé být v diskuzní skupince s radním z Příboru, starostou Vsetína a zastupitelem Starého Lískovce. Vzájemně jsme si předali zkušenosti, postěžovali jsme si na to, co nás trápí, a povzbudili se do budoucna,“ říká zastupitel Dolní Lhoty Vojtěch Chupík.

Sobotní program začal PR školením s následnými vystoupeními úspěšných komunálních politiků KDU-ČSL. Mimo jiné Ondřeje Vlčka, místostarosty Lipníku nad Bečvou, Jiřího Horáka, starosty Bučovic a dalších. „Široký vhled do aktuální politické situace nám poskytl politolog Michal Pink z Univerzity Palackého v Olomouci. Během jeho příspěvku se rozvinula dlouhá diskuse mimo jiné nad případnou integrací politických sil napravo od středu,“ komentuje sobotní program starosta Vsetína Jiří Růžička. Program uzavřelo vystoupení tiskové mluvčí KDU-ČSL a generálního sekretáře.